Dārza iela 5 (2.stāvā), Alūksne apkartpasaulei@inbox.lv mob.: +371 26384535, tālr.: +371 64321137

Nīlas kruīzs un ekskursija uz Abu Simbeli templi

Cena: 832,15 EUR

Datums: 5.12.2020 vai 13.02.2021

Ilgums: 8 dienas

Piedāvājam nebijušu iespēju doties vienreizējā kruīza ceļojumā pa Nīlas upi un apmeklēt neaizmirstamas vietas Ēģiptē:

Fīlas tempļa apmeklējums- Asuānas aizsprosta celtniecības laikā, lai izvairītos no appludināšanas, pārvietoja uz citu Nīlas salu. Vakariņas un nakšņošana uz kuģa. | ~ 500 km.

Abū Simbelas templis. Skats uz 13. gadsimtā p.m.ē. masīvā klintī izkalto Lielo Abū Simbelas templi ir patiešām pārsteidzošs. Lai gan tas ir veltīts Ēģiptes lielo pilsētu aizbildņiem, dieviem – Tēbu Amonam, Memfisas Ptaham un Heliopoles Ra-Horahti, Lielais templis celts, lai slavinātu Ramzesu II. 33 metrus augstās fasādes, kas rotātas ar četrām milzīgām tronī sēdošā Ramzesa skulptūrām, nolūks bija pārsteigt un iedvest bijību, bet interjers atainoja Dieva un valdnieka vienotību.

Ekskursija pa seno pilsētu Asuānu, kas atrodas tirdzniecības ceļu krustpunktā, kuri savieno Ēģipti ar Āfrikas iekšieni un uz Indiju: Asuānas aizsprosts, no kura paveras lielisks skats uz Nīlu un Nāsira ezeru; senā granīta lauztuvē gulošais „Nepabeigtais obelisks”, kuru bija pavēlējusi uzstādīt faraone Hatšepsuta, – tas ir vislielākais zināmais senais obelisks, kas gadījumā, ja būtu ticis pabeigts, svērtu 1197 tonnas un slietos 41 metra augstumā.

Kom Ombo – pazīstama ar grieķu un romiešu stilā celtu templi, kura būvniecība tika uzsākta 2. gadsimtā p.m.ē. Templis ir veltīts diviem dieviem, labā puse – vietējam Dievam krokodilam Sebekam, bet kreisā – Dievam ar vanaga galvu Horam. Pēc ierašanās Kom Ombo ir iespēja doties *ekskursijā uz šo templi.