Dārza iela 5 (2.stāvā), Alūksne apkartpasaulei@inbox.lv mob.: +371 26384535, tālr.: +371 64321137

ĶĪNA!

Ceļojums uz Ķīnu ar ekskursijām!

Events in China: festivals & popular events - Exoticca

05.05.-16.05.2024.- 1598 Eur

16.05.-27.05.2024.- 1598 Eur

Cenā iekļauts:

Lidojums Rīga-Pekina; Šanhaja-Rīga
Nododamā bagāža līdz 23 kg
Rokas bagāža līdz 8 kg
9 naktis viesnīcās 3* ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)
Kompānijas pārstāvja pakalpojumi.
Ekskursiju programma uz Sučžou  
Ekskursiju programma Šanhajā  
Ekskursijas programma: Šanhajas Tautas laukums  
Ekskursijas programma: Zhujiajiao  
Ekskursijas programma: Vecpilsēta – Ķīnas Šanhaja  
Transporta pakalpojumi  
Ekskursijas programma: Pekinas vārti – Tiananmen  
Ekskursiju programma Pekinā  
Ekskursijas programma: “Ihejuaņ vasaras imperatoru rezidence”  
Ekskursiju programma uz Hančžou

Papildus iespējams iegādāties:

Ekskursija Stambulā (min. 30 cilv) 35.00€

Pilnā tūres programma:

1.DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā.

Lidojums Rīga-Stambula

2.DIENA

Lidojums Stambula-Pekina

Transfērs uz viesnīcu

Izmitināšana, atpūta

3.DIENA

Brokastis. Ekskursijas programma: Pekinas vārti – Tiananmen, kas ir ne tikai Pekinas, bet arī visas Ķīnas sirds.

Tautas Sapulces nams, Nacionālais muzejs, Mao Dzeduna piemiņas nams, Piemineklis cīnītājiem par Ķīnas tautas atbrīvošanu – unikālie padomju monumentālā klasicisma un Ķīnas pils stila sajaukuma paraugi. Notikumi, kas ir atstājuši svarīgas pēdas Ķīnas vēsturē, risinājās galvenajā pilsētas laukumā, kas neapšaubāmi ir pilsētas spilgtākais apskates piemineklis. Tūristus piesaista ne tikai iespēja fotografēties nacionālo simbolu fonā, bet arī valsts karoga pacelšanas/nolaišanas ceremonija. Laukuma ziemeļu daļā atrodas Pekinas vārti – ieeja Aizliegtajā pilsētā, kas gandrīz 6 gs. bija slēgta vienkāršo cilvēku acīm. Pēc restaurācijas 1989. g. Aizliegtā pilsēta un Imperatora pils, kaut arī atvēra savas durvis apmeklētājiem, tā joprojām turpina glabāt daudzus noslēpumus. Launags. Brauciens uz Lielo Ķīnas mūri. Lielā Ķīnas mūra Czujuņguaņ nostiprinājums kļuva par pēdējo šķērsli ceļā uz galvaspilsētu, tāpēc to nostiprināja īpaši rūpīgi. Šeit var redzēt Mao Dzeduna autogrāfu “Nav īsts varonis tas, kas nav pabijis uz Lielā Ķīnas mūra” un apmeklēt bijušo komandas punktu, kazarmas, kā arī vienu no leģendārā trīsvalstu laikmeta, bet mūsdienās kara un bagātības Dieva – Guaņ Juņ, varoņu tempļiem . Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

4.DIENA

Brokastis

Ekskursijas programma: Lielākais lamaistu budistu klosteris Pekinā – Junhegun. Klosteris tika uzbūvēts 1694. gadā un sākotnēji kalpoja kā viena no imperatora rezidencēm. Šodien templī atrodas 6 metru augsta Dzonghavas statuja. Pie izejas var redzēt no sandalkoka koka veidoto kalna attēlu ar 500 Budas skolnieku figūrām, kuras izgatavotas no zelta, bronzas, vara un dzelzs. Viens no galvenajiem Pekinas simboliem ir Tjan Tjanas Debesu templis – tempļu-klosteru komplekss centrālajā Pekinā, kurā ietilpst vienīgais apaļas formas templis, kas simbolizē debesis. Tas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Komplekss tika uzbūvēts 1420. gadā Ming dinastijas laikā, imperatora Yun Le vadībā.

Nakts viesnīcā.

5.DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ekskursijas programma: Ihejuaņ vasaras imperatoru rezidence.

Viena no trim Ķīnas valdnieku vasaras rezidencēm, kas tika uzcelta 1750. gadā. Imperatora parka ansamblis, kas izsmalcināti apvieno sevī gan vietas izklaidei un atpūtai, gan arī majestātiskus tempļus un lietišķas ēkas. Mēs redzēsim ēku – Pekinas operas šūpuli, apskatīsim izsmalcinātu tiltu „Septiņpadsmit pērles”, dzirdēsim virkni stāstu par pēdējas Ķīnas valdnieces – Cisi – dzīvi. Kunmingu ezers, uz kura atrodas rezidence, ir lielāka Pekinas ūdenstilpne. Ezers sadalīts 3 daļās , divas mazākās izmanto lotosu un saldūdens pērļu audzēšanai. Iepazīšanās ar pērļu ražošanas tehnoloģiju. Brīvs laiks, iespēja ieturēt pusdienas. Transfers uz dzelzceļa staciju, brauciens ar ātrgaitas vilcienu ( biļete tiek apmaksāta atsevišķi – 100 € , rezervācija jāveic iepriekš).
Transfers uz viesnīcu, iekārtošanās, atpūta.

6.DIENA

Brokastis. Ekskursijas programma. 6.gs.m.ē. celtā Hančžou ir iemantojusi slavu kā viena no skaistākajām Ķīnas pilsētām. Mūsdienās Hančžou ir Čžecān provinces administratīvais centrs, kura teritorijā atrodas arī Šanhaja, bet tā kļuvusi slavena vēl 12. gs. otrajā pusē, būdama Dienvidu Sun dinastijas galvaspilsēta. Daudzi dzejnieki veltīja dzejas rindas pilsētai un tās pērlei – skaistajam Sihu ezeram, kuru krastos risinājās divi no četriem klasiskajiem mīlas stāstiem. Šeit jūs nevarēsiet paspert ne soli, lai kāds neatgādinātu par šīm populārajām leģendām un stāstiem.

M.ē 4 gs. kāds mūks vietējās ainavas apburts dibināja šeit templi, kurš tika nosaukts “Lininsi” – Dvēseles patvēruma templis. Pašlaik tā ir Hančžou ziemeļu daļa. Te mēs iepazīsimies ar unikālu kalnu, redzēsim Budas dabas veidoto attēlu, kā arī daudzus citus ar rokām veidotos un klintī izgrebtos attēlus – pēdējais no tiem ir datēts ar 14. gs. Gleznainajā Lunczin ciemata pakalnos kopš seniem laikiem tiek audzēta tēja, kura ir ieguvusi godpilno titulu – „Slavenā Ķīnas tēja”. Pastaigāsimies pa plantāciju „Pūķa aka”, iepazīsim maigo tējas lapiņu vākšanas un apstrādes tehnoloģiju, kā arī iepazīsimies ar unikālajām zaļās tējas īpašībām.

Brīvais laiks. Atgriešanās viesnīcā.

7.DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Brauciens ar tūrisma autobusu uz Sučžou (~ 3 stundas). Ierašanās Sučžou.

Ekskursijas programma: 6.gs.p.mē. valdnieks pavēlēja uzcelt visskaistāko pilsētu pasaulē. Tā tapa Sučžou – paradīzes vieta. Pirmā ekskursijas pieturvieta – Tīģera pakalns. Leģenda vēsta, ka tieši šeit, pēc imperatora mirstīgo atlieku apglabāšanas esot uzradies balts tīģeris, kurš pavadījis pie kapa trīs dienas. Redzēsim arī citas interesantas vietas: Muļķu aku, Zobeņu dīķi utt. Pakalna virsotni vainago Juņjaņta pagoda, kas ar savu slīpumu atgādina Pizas torni. Maigais klimats nodrošināja pilsētas uzplaukumu. Šo apgabalu dēvē par „rīsu un zivs vietu”, kā arī tieši te zīdtauriņi ir spējīgi saražot visvairāk zīda pavedienu, nekā jebkur citur. Mēs apmeklēsim Sučžou zīdu fabriku Nr. 1, kur iepazīsimies ar zīda ražošanas tehnoloģiju, kā arī ar unikāliem uz zīda izšūtiem mākslas darbiem. Transfers uz viesnīcu, izmaitināšana, atpūta.

8.DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursijas programma. Sučžou nelīdzinās nevienai citai Ķīnas pilsētai, tās tēlu veido dārzi un ūdens. 13. gs. Marko Polo, ceļojot pa Ķīnu, ir pamanījis šīs pilsētas līdzību ar dzimto Venēciju. Tajos laikos vietējie iedzīvotāji pārvietojās pilsētā pārsvarā ar laivām, un uz katru pilsētas km2 bija līdz 15 tiltiem! Bet “Austrumu Venēcija” nav slavena ar tās tiltiem un kanāliem, kuru netrūkst arī kaimiņu provincēs (tos mēs redzēsim pa papildu maksu un varēsim pavizināties ar krāšņo laivu – džonku) , bet unikālajiem Dienvidu privātajiem dārziem. Min un Cin dinastiju valdīšanas periodā turīgie ķīnieši būvēja te savas rezidences. Vientulības dārzs, Tīklu pīšanas meistara dārzs, Kautrīga ierēdņa dārzs iekļauti UNESCO mantojuma sarakstā un ir kļūvuši par tūristu svētceļojuma vietu. Dosimies šeit pastaigā, lai detalizēti iepazītu katru klasiskā Ķīnas dārza elementu. Brauciens ar tūrisma autobusu uz Šanhaju (aptuveni 2 stundas ceļā).

Šanhaja ir pilsēta Ķīnas austrumos, Jandzi upes grīvā Austrumķīnas jūras krastā. Viena no četrām Ķīnas pilsētām, kurām ir provinces tiesības. Lielākā pasaules pilsēta pēc iedzīvotāju skaita un lielākā pasaules osta pēc 2005. g rādītājiem. Milzīgs rūpniecības, transporta, kultūras un izglītības (pilsētā ir 24 universitātes) centrs, kurš, dinamiski attīstoties, kļūst par visas Austrumāzijas centru.

9.DIENA

Brokastis. Ekskursijas programma: Tautas laukums – galvenais Šanhajas laukums. Kādreiz te bija hipodroms, līdz mūsdienām ir saglabājusies Žokeja kluba ēka. 1995. gadā ziemeļu daļā tika uzcelta jaunā Šanhajas valdības ēka, un laukums ir pārvērties. Puķu dobes un strūklakas, Tautas parka ēnainie nostūri, pārvērta to par iemīļoto pastaigu vietu. Uz laukuma atrodas Grand Teātris, Šanhajas muzejs ar tā 4 stāviem, kur glabājas senās glezniecības un kaligrāfijas , nefrīta un bronzas izstrādājumu, monētu un mēbeles kolekcijas. Pārtraukums launagam. Nefrīta Budas templis.

Kompleksa celtniecība tika pabeigta 1928. gadā, te glabājas divas no Birmas atvestās nefrīta Budas statujas. Kopš 1983. gada templī atrodas Šanhajas budisma institūts, bet kopš 1985. gada tiek lasītas dažādas lekcijas. Iespējams, ka paveiksies un redzēsim kādu no tām. Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā, atpūta. Bund krastmala – var nosaukt par pasaules arhitektūras muzeju. Te ir 52 ēkas, kas ir celtas dažādos arhitektūras stilos: klasicisms, gotiskais neoklasicisms, baroka, kā arī viena no bagātākajām ēku kolekcijām art deco stilā pasaulē. Krastmalas sākumu iezīmēja Huanpu dārzs, uz kuras vārtiem varēja ieraudzīt slavenu plāksni “Ieeja suņiem un ķīniešiem bez saimnieku pavadības ir aizliegta”. Nankinlu kājāmgājēju iela – viena no galvenajām Šanhajas tirgotāju ielām. Kafejnīcas un restorāni, bodītes, kurās var iegādāties pilnīgi visu, sākot no suvenīriem un beidzot ar antikvariātu. Transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās, atpūta.

10.DIENA

Brokastis. Ekskursijas programma: Rietumu Šanhajas priekšpilsētā, pie Djanšanhū ezera, 50 km attālumā no pilsētas centra, atrodas neierastā vieta Ķīnā, ko dēvē par “Šanhajas Venēciju” – senā pilsēta uz ūdens Zhuozijacao. Ar burvīgiem kanāliem, trīsdesmit sešiem izliektiem akmens tiltiem – katrs ar savu nosaukumu un vēsturi, seniem tiltu torņiem un vairāk nekā desmit tūkstošiem māju, kas celti laikā no Min dinastijas (1368-1644) līdz Cin dinastijas (1644-1911) laikam, Zhuozijacao aizstāja apmetni, kas pastāvēja šeit triju valstu periodā. Zhuozijacao ir vairāk kā 1700 gadus ilga vēsture, taču neskatoties uz to senās Ķīnas atmosfēra ir palikusi nemainīga. Tas izpaužas visā: senajās ieliņās un arhitektūrā, vietējo iedzīvotāju tradīcijās, tipiskajās dienvidaustrumu Ķīnas ūdens ainavās. Šeit valda skaistuma, miera un klusuma valsts. Šaurās ieliņas, vēsturiskie pieminekļi, senie tilti un veikali sniegs lielu baudu visiem Zhuozijacao viesiem. Pēc skaļās modernās dzīves Šanhajā šī vecā pilsētiņa, kas saglabājusi savu lauku autentisko šarmu, brīnumaini ietekmē savu viesu iztēli.

Nakts viesnīcā

11.DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ekskursijas programma: 19.gs. vidū iesākās settlement rajonu celtniecība, kur pamatā apmetās uz dzīvi ārzemnieki un kur valdīja viņu valstu likumi. Vecpilsēta – ķīniešu Šanhaja, ar tirgotāju kvartāliem, Pilsētas Dievu templi un galveno apskates objektu – 16. gs. celto Yùyuán dārzu. Vēl viens lielisks privāto dienvidu dārzu paraugs sastāv no 2 daļām – atklātās (Lotosa dīķis, Paviljons ezera centrā, Deviņu izliekumu tilts) un slēgtās – rezidences. Mēs redzēsim māju un saimnieka darba kabinetu, sieviešu mājas daļu, teātri, iepazīsimies ar telpas vizuālās paplašināšanas paņēmieniem, pabarosim zelta zivtiņas dīķos. Brīvs laiks, iespēja ieturēt pusdienas.

Grūti iedomāties, ka tikai ceturtdaļgadsimtu atpakaļ Hanpu upes austrumu piekrastē – Pudun, atradās tikai rīsa lauki un ostas vienstāvu celtnes. 2015. gadā tika pabeigta 632 m gara Šanhajas torņa celtniecība, kas ir pasaulē trešā lielākā atsevišķi stāvoša celtne. Mēs varēsim nofotografēties uz mūsdienu arhitektūras pērļu fona – tornis ,,Šanhajas pērle,, , Ķīnas banka, Šanhajas finanšu centrs u.c. Tālāk apskates ekskursija un Millenium laukums – milzīgais saules pulkstenis, mākslas muzejs un zinātniski tehniskais muzejs.

Transfers uz lidostu.

Lidojums Šanhaja-Stambula.

12.DIENA

Ielidošana Stambulā, pēc vēlēšanās ekskursija pa Stambulu (papildu samaksa 35 € , min.cilvēku skaits 30 personas. Apmaksa uz vietas, iepriekš piesakot).

Lidojums uz Rīgu.

Vēlos saņemt personalizētu piedāvājumu savā e-pastā:

Nosūtiet man labākos ceļojumu piedāvājumus

 

! Mūsu prioritāte – individuāla pieeja katram klientam !