Dārza iela 5 (2.stāvā), Alūksne apkartpasaulei@inbox.lv mob.: +371 26384535, tālr.: +371 64321137

GRIEĶIJA AR EKSKURSIJĀM!

Things to do on your travels to Olympia Greece - Passporter BlogEKSKURSIJAS UN ATPŪTA OLIMPA RIVJĒRĀ!

08.07. – 16.07. – 818 €/pers.

09.09. – 17.09. – 738 €/pers.

16.09. – 27.09. – 738 €/pers.

23.09. – 01.10. – 788 €/pers.

07.10. – 15.10. – 638 €/pers.

14.10. – 22.10. – 638 €/pers.

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

Nododamā bagāža, kas nav smagāka par 23 kg
Rokas bagāža, kas nav smagāka par 8 kg
Lidojums Rīga-Saloniki-Rīga
7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Pasažieru nodevas
Transporta pakalpojumi  
Ekskursija Salonikos  
Ekskursijas brauciens “Olimpa kalns – Vergina”  
2 dienu tūre Delfos un Atēnās (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi)

Papildus iespējams iegādāties:

Ekskursija Meteoros 45.00€

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā
Lidojums Rīga – Saloniki (~23:40).

2. DIENA

Ierašanās Salonikos. Transfērs uz 3* viesnīcu, kas atrodas Olimpiskajā Rivjērā.

Brokastis. Brīva diena pie jūras.
Iespēja ieturēt vakariņas (papildu maksa).
Nakts viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis. Brīvs laiks pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Olimpa kalns – Vergina”.
Pirmais pieturpunkts ceļā uz Olimpu ir skatu laukums 1300m augstumā, pusceļš uz virsotni. No tā var pavērot Ziemeļgrieķijas skatus un ieraudzīt visaugstāko grēdas punktu – Mitikas virsotni, kuras augstums ir 2917m. Olimpa kalns – tas nav tikai vēsturiska un mitoloģiska parādība, bet sākot ar 20.gs. beigām arī arheoloģiskais dabas piemineklis. Tas atrodas Fesālijas ziemeļaustrumos, kalns senatnē kalpoja par nepārvaramu šķērsli starp Fesāliju un Maķedoniju. 52 virsotnes, garums 6 km. Kopš 1938. gada Olimpa kalns ir dabas rezervāts. Tā teritorija ir 10 000 aktu, kur aug 1700 augu šķirnes, 23 no tām sastopamas tikai šeit. Olimpa kalnu apdzīvo 8 abinieku sugas, 22 rāpuļu sugas, 32 savvaļas zīdītāju sugas un 136 putnu sugas.
Nākama pietura ir pilsēta – maķedoniešu svētnīca – Diona – Zeva pilsēta, kas tika dibināta 5.gds. p.m.ē.(ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi ~ 15 €) Sengrieķi uzskatīja, ka kalna pakājē uzcelta pilsēta un upurēšana Dieviem kļūs par to labvēlīguma un aizstāvības garantiju. Tieši no Dionas Aleksandrs Lielais aizvedis savu karaspēku austrumu gājienā.
Atgriešanās viesnīcā.
Iespēja ieturēt vakariņas (papildu maksa).
Nakts viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis. Brīvs laiks pie jūras. Dienas otrajā pusē

Ekskursija Salonikos.
Ekskursijas laikā Jūs iepazīsities ar pilsētas vēsturi, redzēsiet Balto torni – pilsētas simbolu, kas tika uzcelta 1430. gadā, Rotondu un triumfa arku – Galeriju ar iespaidīgiem reljefa vareno kauju attēliem, majestātisko Sv. Dmitrija Solunska baziliku – vienu no vissenākajām bazilikām Grieķijā. Ekskursijas nobeigumā ir Akropoles apskate – Bizantijas cietokšņa sienas un Vecpilsēta ar šaurajām, līkumainām ieliņām. Jūs varēsiet baudīt lieliskus senās Maķedonijas galvaspilsētas skatus 300 m virs jūras līmeņa, kas ir izvietojusies amfiteātra formā apkārt Termaikas līcim.

Atgriešanās viesnīcā.
Iespēja ieturēt vakariņas (papildu maksa).
Nakts viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis. Pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju braucienu uz Meteoriem (piemaksa 45 €, ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi ~8 €).
Jūs gaida aizraujoša ekskursija ar iespēju apmeklēt divus klosterus un ikonu glezniecības darbnīcu. Svētie Meteori – tas ir unikāls dabas fenomens un viens no lielākajiem ortodoksālajiem klostera kompleksiem Grieķijā. Kalni paši par sevi ir lieliski un izpelnījušies tūristu uzmanību, bet izņemot to, Meteori („gaisā planējošie”) – tas ir kristīgo svētceļojums Grieķijā. Mūku kopienas Meteors pirmsākumi ir meklējami 9. gadsimtā, kad klinšu alas sāka apdzīvot vientuļnieki. Svētdienās un svētkos tie pulcējās kopā, lai lūgtu Dievu un ieturētu maltīti. Pieaugot mūku skaitam, tika uzceltas divas vientuļnieku mūku mītnes – Dupiani un Stadži. To dibināšana kļuva par sākumu mūku „valstij” – Meteors. Lielākais klosteru komplekss sastāvēja no 24 klosteriem, kas atradās klints virsotnē. Mūku centrs uzplauka līdz 17.gs., pašlaik līdz mūsdienām saglabājušies tikai 6 strādājošie pareizticīgo klosteri („Lielais Meteors”, „Sv. Nikolaja Anapausa klosteris”, “Varlaama klosteris” un „Sv. Trīsvienības klosteris”) un 2 sieviešu („Rusanu” un „Sv. Stefana klosteris”).
Pēc ekskursijas Jums būs iespēja ieturēt pusdienas.
Atgriešanās viesnīcā.
Iespēja ieturēt vakariņas (papildu maksa).
Nakts viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis.
Brīva diena pie jūras.
Iespēja ieturēt vakariņas (papildu maksa).
Nakts viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis.Numuru atbrīvošana.

Došanās 2 dienu ilgajā tūrē Delfos un Atēnās.
Delfi – tas ir lielākais senās Grieķijas antīkais reliģijas centrs.
Pārbrauciens līdz Delfiem aizņem aptuveni 4 stundas.
Brauciena laikā Jūs dzirdēsiet stāstus par senās Ellādas leģendām, mītiem un vēsturi. Izbrauksim cauri visai Fesālijas ielejai (kentauru dzimtene) un pavizināsimies pa Parnasu (Apolona dzimtene, kur viņš līksmoja kopā ar mūzām). (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi).
Ap pusdienlaiku ieradīsimies Delfos, kur Jūs gaidīs aizraujoša ekskursija pa Delfu kompleksu.
Ekskursija sāksies ar Kastālijas avotu, saskaņā ar leģendu šim kalnu avota ūdenim piemīt atjaunojošs efekts, par ko varēsiet pārliecināties personīgi.
Tālāk apskatīsim Arheoloģisko pieminekli Svētais ceļš. Mēs izstaigāsim Svēto ceļu (mūsdienu izstādes centra analogs), kur senās pilsētas cēla savas dārgumu glabātavas, demonstrējot visai Grieķijai katras atsevišķas polises bagātību un diženumu.
Seniem grieķiem tieši Delfos atradās pasaules dibināšanas centrs, leģenda vēsta, ka Zevs nolēmis noskaidrot, kur atrodas pasaules centrs un atklājis, ka tas atrodas Grieķijā, Delfos.
Apolona templis. Vieta, kur pareģoja Pifija. Teātris, stadions un daudzi citi pieminekli pavērsies Jūsu acu priekšā. Ja Jūs mākat vērtēt vēsturi, tad nokļūt Delfos ir vienkārši nepieciešams.
Pēc Delfu apmeklējuma Jums būs iespēja ieturēt pusdienas un tad doties uz Atēnām.
Došanās uz tranzīta viesnīcu. Iekārtošanās, nakts viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis.

Numuriņu atbrīvošana. Ceļojuma turpinājumā apskates ekskursija Atēnās (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi ~20 €).
Apskates ekskursija Atēnās – Grieķijas galvaspilsētā, kurai ir bagāta un krāšņa vēsture. Redzēsim parlamenta ēku – bijusī karaļu pils (vairāk pazīstams kā “Vecā pils”). Ēkas iekšējā interjerā dominē violetas un purpura baltā marmora līnijas. Pretī parlamenta ēkai atrodas nezināmā karavīra kaps, ik stundu šeit var vērot sardzes maiņu. Izbaudīsim Nacionālā dārza skaistumu, pabarosim pīles ar Atēnas iedzīvotājiem un apmeklēsim Olimpa Zeva templi. Tad pastaigāsimies līdz Panafinejas stadionam – pasaulē vienīgā stadiona, kas tika pilnībā uzbūvēts no baltā marmora. Aplūkosim Nacionālo bibliotēku. Mūsdienās tajā ir simtiem grāmatu visās pasaules valodās, kā arī manuskripti, vēsturiskie dokumenti, grieķu revolūcijas arhīvi un citi izdevumi. Apmeklēsim arī Akropoli, tās lielākos tempļus un teātrus. Obligāti apskatīsim Partenonu – templi, kas tika uzcelts par godu Atēnai, Erehtejona templi, kas arī ir veltīts Atēnai. Šeit atrodas arī vienīgais strādājošs antīkais pilsētas teātris – Odeons Geroda Atika, kas ir galvenais koncerta laukums.
Jums būs iespēja uzņemt krāšņās bildes.

Transfērs uz lidostu.

9. DIENA

Lidojums Saloniki-Rīga (~03:30 – 06:55).
Ierašanās Rīgā.

Vēlos saņemt personalizētu piedāvājumu savā e-pastā:

Nosūtiet man labākos ceļojumu piedāvājumus

 

! Mūsu prioritāte – individuāla pieeja katram klientam !